אודות

אודות

להקת "נדין אנימטו" עומדת בראשה של האקדמיה למחול "נדין"

להקת "נדין אנימטו" הוקמה בשנת 2009  על ידי הכוריאוגרפית נדין בומר בראשון לציון, ישראל. רקדני הלהקה הינם בוגרי האקדמיה "נדין" אשר טופחו במשך שנים על ידי בומר עצמה.

הלהקה שונה מאד בסגנונה בנוף הישראלי ומביאה ז'אנר חדש וייחודי לעולם תיאטרון המחול. המילה "אנימטו" לקוחה מהמילה אנימציה המהווה מקור השראה בולט ליצירותיה של בומר, דבר המתבטא במקצבים, בזוויות ובהומור ישיר ומיוחד.
שפת התנועה של הלהקה - ה"קינטיקה" פותחה ע"י בומר בהשראת הים, והיא נשענת על הקשבה לאנרגיה קינטית (אנרגיית תנועה בחלל). ההקשבה הטוטאלית לאנרגיה יוצרת תנועה מרחפת, מימית וחסרת צורה מוגדרת, המתחברת ביצירותיה של בומר עם דמויות וסיטואציות פרי דמיונה.

התוצאה היא ה"אנימטו": דמויות מגוונות המספרות סיפור בתנועה חיה, המשלבת בסימביוזה את עולמות המחול, התיאטרון והפנטומימה, תוך יציקת תכנים מעולם האנימציה וההומור. רקדני הלהקה אינם רק כלי טכני-תנועתי אלא עולם שלם, מלא בתחושות, דימויים ומימיקות ההופכים כל רקדן בפני עצמו למופע יחיד מרתק.

אופיו המיוחד של סגנון ה"אנימטו" מייצר על הבמה אנרגיה יוצאת דופן, אותנטיות, וטוטאליות מרגשת לדמויות ולסיטואציות, דבר המייחד את רקדני הלהקה ומזוהה עם יצירותיה של בומר. האמונה של הרקדנים בדמות ובסיטואציה גורמת לקהל לחוות ביחד איתם את רגעי האמת המתרחשים על הבמה, ומכאן החיבור הישיר שלו עם יצירות הלהקה.

כיום לצידה של נדין  רקדני הלהקה כממשיכי הדרך, מפיצים את תורת האנימטו ברחבי הארץ ובעולם ע"י סדנאות והופעות.